Product Details:
| Support | Bluetooth Supported |
| Power | 12V |
| Weight | 3.5Kg |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Usage/Application | Car |
| Is It Mobile Access | Mobile Access |
| Is It Portable | Non Portable |
| Brand | BLUE BEAT |
| Wireless | Yes |
Product Details:
| Support | Bluetooth Supported |
| Power | 12V |
| Display Size | 10 Inch |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Usage/Application | Car |
| Is It Mobile Access | Mobile Access |
| Is It Portable | Non Portable |
| Brand | BLUEBEAT |
Product Details:
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Color | Black |
| Channel | Android Music Player |
| Is It Portable | Non Portable |
| Material | ABS |
| Wireless | Yes |
| Brand | BLUEBEAT |
| Country of Origin | Made in India |
MURAD KART & E-Commerce Business
Android Stereo For All Cars ,
(MURAD KART)
Warranty : 1 Year Replacement Warranty
Cash On Delivery : Yes
Shipping Charges : Yes
Service : 24 x 7 from our customer care
Logistic : FedEx, DTDC, Delhivery, Professional Courier
Processors : MTK, T3, Px5, Px6
Variants : 1GB + 16GB , 2GB + 16GB , 2GB + 32GB, 4GB + 64GB
��SPECIAL FEATURES
Digital Media Format: Mp3,Mp4,WMA,JPEG
1080p HD Display
2.5D Gorilla glass
Bluetooth,
GPS Navigation
Mirror Link support,
FM Radio,
Playstore
Youtube
Google chrome
iphone wifi
Android wifi
Touch Screen,
TV ROM: 16G
Screen Size: 9.5inch & 10Inch
Material Type: ABS+Metal
Voltage: 12V Out Power: 4*45w
Operating System: Android
Built-In Speaker
Support 3G Network,
Support 4G Network
Interface: ISO
RAM: 1GB , 2GB , 4GB
ROM: 16GB , 32GB , 64GB
Din: Double Din
TF/Micro SD Slot: 0
System: Android 7.1 , 8.1 , 9.1
Screen: IPS Capacitive Touch
Camera: Support
Aux : Support
DVR: Support
Bluetooth: Support
DAB: Support
OBD: Support
Wifi: Support
Steering Wheel Control : Support
Reverse View Camera : Support
Murad Kart
Product Details:
| Brand | Blue Beat |
| Bluetooth | Yes |
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Color | Black |
| Power | 12V |
| Is It Portable | Portable |
| Material | ABS |
| Frequency | 50-60 hz |
| Operating System | Android 9.1 |
| Features | 2.5D Gorilla glass Bluetooth, GPS Navigation Mirror Link support, FM Radio, Playstore Youtube Google |
| Processor | MTK, T3 |
| Resolution | 1080p HD Display |
| Connectivity | Bluetooth,Wifi,USB etc. |
| Storage | 2GB + 16GB |
| Screen Size | 10 Inch |
Product Details:
| Support | Android |
| Screen Size | 9 Inch |
| Connectivity | Bluetooth . FM Radio |
| Voltage | 12 V DC |
| Material | ABS Plastic |
| Operating System | Android 9.1 |
| Navigation | Yes |
| Rear View Camera Input | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Processor | MTK, T3 |
| Storage | 2GB + 16GB |
| Vehicle Model | Honda City New |
Product Details:
| Connectivity | CarAssist App |
| Screen Size | 9 Inches |
| Support | Bluetooth Supported |
| Power | 12v input |
| Display Type | IPS Display |
| Built in Calling Feature | Available |
| Maximum Output Power | 65 output |
| Source | BT/USB/AUX/Radio/Wi-Fi |
| Product Type | Android |
| Din Size | 9 inch |
| Is It Mobile Access | Non Mobile Access |
| Is It Portable | Portable |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Channel | Android music system |
| Bluetooth | Yes |
| Power | 55wt to 65wt |
| Is It Portable | Non Portable |
| Material | ABS |
| Wireless | Yes |
| Brand | BLUEBEAT |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bluetooth | Yes |
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Color | Black |
| Is It Portable | Non Portable |
| Material | ABS+Metal Frame |
| Frequency | 50-60hz |
| Weight | 2.5kg to 3.5kg |