Product Details:
| Connectivity | Fiat Aventure |
| Screen Size | 6 Inches |
| Support | Android System |
| Power | 240 |
| Display Type | IPS Touch screen |
| Product Type | Android System |
| Supported Audio Formats | video, Youtube, mp4 mp3 |
| Is It Mobile Access | Mobile Access |
| Is It Portable | Portable |
| Usage/Application | Car Music |
| Material | Matel |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| DIN Size | S Cross Car Android System |
| Playback Format | Android Auto |
| Connectivity | USB, Wi Fi, AUX, CarPlay, Bluetooth, Android Auto |
| Max Output Power | 4 x 60 W |
| Pre Out | 3 pre out |
| Screen Size | 9 Inch |
| Usage/Application | Car |
| Voltage | 12V |
| Steering Control Support | Yes |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Brand | Blue Beat |
| Processors | MTK, T3, Px5, Px6 |
| Storage | 1 GB + 16 GB |
| Special Features | 2.5 Gorilla Glasses, IPS Screen, Wifi, Bluetooth, HiFi, Operation System Android 9.1-10.1, CPU & Fre |
| Resolution | Full HD 1080 |