Product Details:
| Memory Capacity | 4GB |
| Usage/Application | Car |
| Model Name/Number | Blue Beat |
| Type | Music Player |
| Software Version | android |
| Color | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Display | 9.5 Inch |
| Voltage | 12v |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Features | Gorilla Glasses, IPS Screen, Wifi, Bluetooth, HiFi, Operation System Android 9.1-10.1, CPU & Freque |
| Resolution | 1080P HD Video |
Product Details:
| DIN Size | Car Android Stereo |
| Memory Capacity | 4GB |
| Playback Format | Android Auto |
| Brand | BLUEBEAT |
| Connectivity | Bluetooth, wifi |
| Max Output Power | 4 x 60 W |
| Pre Out | 3 pre out |
| Software Version | Android Version |
| Model Name/Number | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| Type | Touch Screen |
| Color | Black |
| Screen Size | 9 inch |
| Steering Control Support | Yes |
Power Output – 55W x 4
Processor – Quad Core
RAM – 2 GB
ROM – 16 GB
Display – 9.0″ Full HD iPS Display 1080P (Capacitive Touch)
OS – Android 10/11
Built-in WiFi – Yes
Built-in GPS – Yes
Bluetooth – Yes
Reverse Camera Input – Yes
USB – Yes
Couple to Coupler Fitment – Yes
Steering Wheel Control Ready – Yes
Warranty Period – 1 Year
Delivery Time 3-4 Day
Product Details:
| Memory Capacity | 4GB |
| Power | 12 v |
| Sound Effect | speakers |
| Number Of Speakers | 4 |
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Channel | Blue Beat |
| Color | Red |
| Bluetooth | Yes |
| Is It Portable | Portable |
Product Details:
| System Type | Full system |
| Brand | BLUEBEAT |
| Max System Power | 200 W |
| Included Components | Wiring kit |
| Speaker Size | 10 inch |
| Channels | 4 channel |
| Support | Bluetooth Supported |
| Power | 12 v |
| Display Type | 9 Inch |
| Maximum Output Power | 12 V |
| Supported Audio Formats | 2.5D Gorilla glass Bluetooth |
| Material | ABS+Metal |
| Color | Black |
| Weight | 3.5Kg |
Power Output – 55W x 4
RAM – 2 GB
ROM – 16 GB
Display – 9.0″ Full HD iPS Display 1080P (Capacitive Touch)
OS – Android 9/10
Built-in WiFi – Yes
Built-in GPS – Yes
Bluetooth – Yes
Reverse Camera Input – Yes
USB – Yes
Couple to Coupler Fitment – Yes
Steering Wheel Control Ready – Yes
Warranty Period – 1 Year
Delivery Time 3-4 Day
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| DIN Size | Car Android System |
| Playback Format | Apple CarPlay |
| Connectivity | Android Auto |
| Feature | Wifi, Android Auto, Apple Car Play, Bluetooth |
| Max Output Power | 4 x 60 W |
| Pre Out | 3 pre out |
| Usage/Application | car |
| Type | Music |
| Color | Black |
| Steering Control Support | Yes |
| Voltage | 12V |
| Remote Control | Not included |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | BLUEBEAT |
| Screen Size | 10 Inch |
| Storage | 2 GB RAM,16 GB ROM |
| Resolution | 1080p Full HD MP |
| Special Features | Gorilla Glasses, IPS Screen, Wifi, Bluetooth, HiFi, Operation System Android 9.1-10.1, CPU & Frequen |
| Vehicle Model | Mahindra Scorpio |
We are engaged in offering Mahindra Scorpio Car Android Music Player to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Connectivity | Android Auto |
| Support | Android |
| Screen Size | 9 Inch |
| Usage/Application | Car |
| Voltage | 12V DC |
| Features | 2.5D Gorilla glass Bluetooth, GPS Navigation Mirror Link support, FM Radio, Playstore Youtube Google |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Brand | Blue Beat |
| Format | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| Resolution | 1080p HD Display |
| System | Android 9.1 |
| Processor | MTK, T3, Px5, Px6 |
| Storage | 2GB + 16GB |
Product Details:
| Color | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Radio And Fm Tuner | Yes |
| Power | 12V |
| Is It Portable | Portable |
| Material | ABS |
| Wireless | Yes |
| Brand | Blue Beat |
| Country of Origin | Made in India |
| Support | Android |
| Screen Size | 9 Inch |
| Type | Specific Android Infotainment System |
| Storage | 2 GB Ram,16 GB Rom |
| Android | Android 7.1 |
Product Details:
| Memory Capacity | 2GB |
| Usage/Application | Car |
| Type | Music |
| Color | Black |
| Voltage | 12V |
| Country of Origin | Made in India |
| Screen Size | 10 Inch |
| Brand | Blue Beat |
| Feature | 2.5D Gorilla glass Bluetooth, GPS Navigation Mirror Link support, FM Radio, Playstore Youtube Google |
| Format | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| Material | ABS |
| Resolution | 1080p HD Display |
| Storage | 2GB + 16GB |
| Processors | MTK, T3 |
| System | Android 9.1 |
Product Details:
| Connectivity | Bluetooth,Wifi,USB etc. |
| Screen Size | 10 Inch |
| Support | Android |
| Usage/Application | Car |
| Voltage | 12V |
| Features | 2.5D Gorilla glass Bluetooth, GPS Navigation Mirror Link support, FM Radio, Playstore Youtube Google |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Operating System | Android 9.1 |
| Brand | Blue Beat |
| Storage | 2GB + 16GB |
| Resolution | 1080p HD Display |
| Processor | MTK, T3 |
Product Details:
| Support | Android |
| Size | 9 inch |
| Screen Size | 9 inch |
| Connectivity | Wifi and Bluetooth |
| Type Of Product | Android |
| Voltage | 12v |
| Display Panel | OEM |
| Output Power | 65 output |
| Warranty | 1 year warranty |
| Display Type | IPS Display |
| Operating System | Android |
| Camera View | AHD support |
| Steering Remote | Working |
| Made For | India |
| Touch Panel | 2.5 D Gorilla Glass |
| Navigation | Support |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Usage/Application | Honda WRV |
| Size | 9 inch |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| Type | Music |
| Color | Black |
| Feature | Bluetooth, Android Auto, Apple Car Play |
| Voltage | 12V |
| Support | Android |
| Screen Size | 9 Inch |
| Brand | BlueBeat |
| Features | 2.5D Gorilla glass |
| Material | ABS |
| Display Type | 1080P HD |
| Operating System | Android |
| Storage | 4GB+64GB |
| Processor | TS9 |
Product Details:
| Support | USB |
| Size | Blue Beat |
| Screen Size | 9 inch |
| Usage/Application | Car |
| Connectivity | mp3 mp4 |
| Type Of Product | Music |
| Portable | Yes |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Support | Android |
| Power | 12 v |
| Display Type | touch screen |
| Product Type | Blue Beat |
| Supported Audio Formats | mp3 mp4 |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Is It Mobile Access | Mobile Access |
| Is It Portable | Portable |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10500 Piece |
| Screen Size | 9.5 inch |
| Color | Black |
| Usage/Application | Car |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Apple Car Play |
| Support | Bluetooth |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | BLUEBEAT |
| Connectivity | Apple CarPlay |
| Screen Size | 10 Inches |
| Support | Bluetooth Supported |
| Display Type | QLED |
| Maximum Output Power | 65 |
| Product Type | Android and IOS |
| Operating Voltage | 40 V |
| Is It Mobile Access | Non Mobile Access |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Support | Android |
| Screen Size | 9 Inch |
| Usage/Application | Car |
| Portable | Yes |
| Voltage | 12V |
| Color | Black |
| Material | ABS |
| Display Type | Touch |
| Brand | Blue Beat |
| Resolution | 1080p HD Display |
| Processors | Cortex A7 Quad Core 1.3 GHz |
| Storage | 1GB + 16GB |
| Digital Media Format | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| System | Android 9.1 |
Product Details:
| Memory Capacity | 2GB |
| Type | Specific Android Infotainment System |
| Color | Black |
| Usage/Application | Car |
| Bluetooth | Version - 4.0, Functions - Both Calling And Music |
| Voltage | 12V |
| Brand | Blue Beat |
| Material | ABS |
| Display Size | 9 Inch |
| Processor | Cortex A7 Quad Core 1.3 GHz |
| RAM | 2 GB |
| ROM (Internal Memory) | 32 GB |
| Resolution | 1024 x 600 Screen Density |
| Display Type | IPS (178-degree view), Touch Screen, Gorilla Glass 2.5D |
| Wi-Fi | Version - 5 (802.11a/b/g/n/ac) |
| Online Navigation | Yes via pre-installed Google Maps |
Product Details:
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 12v |
| Feature | Bluetooth |
| Feature | Apple Car Play |
| Feature | Android Auto |
Product Details:
| Memory Capacity | 16GB |
| Usage/Application | Car |
| Type | Music |
| Software Version | Android 8.1 |
| Color | Black |
| Screen Size | 10 inch |
| Brand | Blue Beat |
| Battery | 12 V |
| Feature | 2.5D Gorilla glass Bluetooth, GPS Navigation Mirror Link support, FM Radio, Playstore Youtube Google |
| Format | Mp3,Mp4,WMA,JPEG |
| Material | ABS |
| Resolution | 1080p HD Display |
| Processors | Cortex A7 Quad Core 1.3 GHz |
Product Details:
| Usage/Application | Car |
| Type | Music |
| Color | Black |
| Voltage | 12V DC |
| Screen Size | 9 Inch |
| Material | ABS |
| Brand | Blue Beat |
| Storage | 2 GB-RAM,16 GB-ROM |
| Resolution | 1080p Full HD |
| Special Features | Scratch Resistant Gorilla Glass and Immresive IPS Display (View From Any Angle ) 170 Degree Viewing |